obr KURZYPrihláška
Prihlasujem sa na kraniosakrálnu terapiu

   Meno: 
   Tel. kontakt: 
   e-mail: 

obr. poslanieKraniosakrálna terapia s Ivanou
Kraniosakrálna terapia (cranio – lebka, sacrum – krížová kosť) je celostné, jemné, ale pritom veľmi účinné neinvazívne ošetrenie. Jemným dotykom vylaďuje kraniosakrálny rytmus, pulzujúci hlboko vo vnútri nášho fyziologického systému. Táto vnútorná hybná sila sa nazýva aj „primárne dýchanie“. Terapia prináša hlboké fyzické i emocionálne uvoľnenie a súčasne aktivizuje samoozdravné procesy organizmu.

  • Odporúča sa pri strese, napätí, poruchách koncentrácie,
  • na posilnenie imunitného systému a vitalizáciu organizmu,
  • pri migrénach, bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov i svalov,
  • pri problémoch s dýchacími cestami, s alergiami, astmou, prinosovými dutinami,
  • pri škúlení, rôznych poruchách zraku, hučaní v ušiach, problémoch s rovnováhou,
  • pri škrípaní zubov, zubnej neuralgii, problémoch so sánkou a čeľustnými kĺbmi,
  • pri nespavosti, chronickej únave, depresiách, emocionálnych a mentálnych poruchách,
  • na uvoľnenie blokád vzniknutých v dôsledku úrazov i emocionálnych zranení,
  • je výborná ako doplnok poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie,
  • dodáva energiu pre životné zmeny a vyjadrenie seba samého.

Pre koho je terapia určená: Kraniosakrálna terapia je zameraná na harmonizáciu celej osobnosti, preto môže pomôcť komukoľvek. Dôležité je, aby ošetrovaný chcel pomôcť sám sebe.
Je vhodná aj pre ženy v priebehu tehotenstva, pretože uvoľňuje psychiku i telo a mobilizuje množstvo prirodzených adaptačných procesov tela, pri nepostupujúcom pôrode, aj v období šestonedelia.
Na ošetrenie pozitívne reagujú aj starší ľudia, ktorí sa po ošetrení stávajú pohyblivejší, vitálnejší, zvyšuje sa ich imunita a intelekt.
Deťom okrem vyššieuvedeného pomáha pri poruchách učenia, sústredenia, pozornosti, hyperaktivite, dyslexii, nočnom pomočovaní atď.

Ako prebieha: V priebehu ošetrenia, ktoré trvá cca 60 minút, leží oblečený klient na masážnom stole na chrbte. Ošetrenie samotné spočíva v jemných dotykoch, ktorým sa pôsobí na kosti lebky, hrudnej, brušnej, panvovej oblasti a na tých telesných štruktúrach, ktorých napätie ovplyvňuje stav ostatných orgánov.

Cena: vstupná konzultácia + ošetrenie – 90 minút = 40 €
ošetrenie 60 minút = 30 €

Kontakt: Na ošetrenie je potrebné objednať sa cez formulár v ľavej časti stránky alebo telefonicky: 0905 351 001 - Ivana Bánová

Kde: Centrum U Vodnára, Mierová 116, Bratislava - Prievoz (pozri aj www.uvodnara.eu)

PhDr. Ivana Bánová - facilitátor kraniosakrálnej terapie, certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructors), dokončuje kurz pohybovej výchovy detí v predškolskom veku, vedie aj cvičenie pre matky s deťmi od 1 do 3 rokov, organizuje odborné a zážitkové semináre z oblasti materstva a rodičovstva. Absolvovala 430 hodín výcviku Klientom centrovaného poradenstva a psychoterapie, 1.stupeň kurzu Montessori pedagogiky a kurz Silvovej metódy. Dlhodobo sa venovala tai či a či kungu.

Viac o Ivane nájdete na podstránke Naše lektorky.