Vedomá a aktívna príprava na
materstvo a rodičovstvo

„Iba vtedy, ak má žena možnosť objaviť skutočnú, hlbokú radosť
z daru ženstva a materstva, si môže naplno vychutnávať život.

Cez toto sebaprijatie a uvedomenie si vnútornej ženskej sily potom môže
s múdrosťou a intuíciou otvoriť láskyplnú náruč svojmu mužovi i bábätku.“

Naše lektorky Naše poslanieNapísali, povedali o nás
Napísali o násNapísali o nás
Katarína Zatovičová sa vyjadruje k téme domácich pôrodov v článku Pôrod doma - utópia alebo realita? v časopise Mama a ja, február 2012 Z článku: "V niektorých krajinách sveta je aj v 21. storočí samozrejmosťou. Na Slovensku sa rodiť v domácom prostredí „pritrafí“ pár ženám, ktoré to do pôrodnice nestihnú, keď sa ich dieťatko vypýta na svet skôr. Avšak pribúda aj tých, ktoré si takýto pôrod doslova želajú – navzdory mienke verejnosti, okolia a často i najbližšej rodiny...

Nevídaný spôsob, ako sa zbaviť rodičovského strachu - Nový čas pre ženy, 25. 11. 2009 Z článku: "Skúste si predstaviť vzduchom letiace dieťa. Raz je dolu hlavou, potom vysoko vo vzduchu, jeho nahé telíčko sa otáča rôznymi smermi. Doslova lieta. Vždy ho však držia pevné ruky. Je to úžasný až neuveriteľný zážitok. Pokúsime sa vám ho sprostredkovať."

Pôrod si môžete aj užiť! - Nový čas pre ženy, 08.12.2008 Z článku: Keď sa stretnú dve-tri kamarátky, rozhovor sa skôr či neskôr zvrtne na debatu okolo pôrodu. Málokedy je tento najintímnejší akt úplne podľa predstáv rodiacej ženy. A pritom pôrod môže byť naozaj zážitok, vraj dokonca podobný orgazmu.

Rozhovor pre Baby-web.sk Z článku: Rozhovor s Ivanou Bánovou, spoluzakladateľkou A centra, o jeho cieľoch, aktivitách a prvých výsledkoch .