Vedomá a aktívna príprava na
materstvo a rodičovstvo

„Iba vtedy, ak má žena možnosť objaviť skutočnú, hlbokú radosť
z daru ženstva a materstva, si môže naplno vychutnávať život.

Cez toto sebaprijatie a uvedomenie si vnútornej ženskej sily potom môže
s múdrosťou a intuíciou otvoriť láskyplnú náruč svojmu mužovi i bábätku.“

Naše lektorky Naše poslanieNapísali, povedali o nás
obr. O násO občianskom združení A centrum
Občianske združenie A centrum – Vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo vzniklo v novembri roku 2007 v Bratislave s cieľom poskytovať podporu a osvetu rodičom pri príprave na rodičovstvo a výchovu svojich detí.

Vychádzame z presvedčenia, že život človeka sa začína ešte pred narodením a že to, ako prichádzame na svet, rozhodujúcim spôsobom ovplyvňuje život každého jedinca i celej spoločnosti. Ani dnes v dobe médií nemajú mamičky a oteckovia dostatok informácií, ako prežiť tehotenstvo, pôrod a šestonedelie v psychickej i fyzickej pohode a v súlade s prírodou, aby vybudovali pevné základy citovej väzby pre nasledujúce roky spoločného života.

Chceli by sme pomôcť nastávajúcim rodičom, aby príchod dieťaťa na svet bol čo najkrajším zážitkom, ktorý rozvinie ženskú i mužskú silu, intuíciu a sebadôveru a deťom umožní zdravý a prirodzený rozvoj.

Obsahová náplň:
 • Sprostredkujeme ucelené informácie o tehotenstve, pôrode, materstve a rodičovstve s dôrazom na pozitívny prínos prirodzeného priebehu týchto etáp života formou kurzov, seminárov, prednášok a publikačnej činnosti.

 • Tehotenské cvičenia podľa špeciálnej metodiky A-centra Praha, s využitím prvkov gravidjogy, Alexandrovej techniky, cvičenia s loptou a relaxácie, ktoré by mali mať zážitkovú formu „ženského kruhu“.

 • Kurzy predpôrodnej prípravy (v spolupráci s pôrodnými asistentkami)
  – čo treba pripraviť a zariadiť pred pôrodom, životospráva
  – ako prebieha prirodzený pôrod, čo pomáha (dýchanie, masáže, relaxácia, použitie vody, zmeny polohy a voľba polohy...)
  – výber pôrodnice, pôrodný plán,
  – úloha partnera pri pôrode, dula pri pôrode
  – šestonedelie (hygiena, životospráva, psychické zmeny, sexualita, antikoncepcia...)
  – ako sa starať o dieťa, ako úspešne dojčiť...

 • Masáže detí a dojčiat s aromaterapiou – vhodné pre celé rodinu. Podporujú zdravý psycho-motorický vývoj dieťatka a budovanie pevnej citovej väzby s rodičmi, majú pozitívny vplyv na svalstvo, trávenie, spánok, znižujú napätie.

 • Svetielka – cvičenie pre mamičky s bábätkami, spojené s diskusiou a výmenou skúseností.
GarantOdborný garant obsahovej náplne
Odborným garantom obsahovej náplne je Občianske združenie A centrum - Aktivní a vědomá příprava na mateřství a rodičovství so sídlom v Prahe pod vedením Mgr. Kataríny Zatovičovej.

Viac informácií na www.acentrum.eu.